odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-01.jpg

SwingGrinder - ekonomické strojní odjehlování

Odjehlovací stroj SWING GRINDER je určen především na menší serie, kdy je neekonomické použít klasický průchozí odjehlovací stroj. Toto řešení má ale uplatnění hlavně tam, kde se namáhavě, náročně a zdlouhavě odjehlují a zaoblují hrany plechových dílů běžnými ručními nástroji.

odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-02.jpg

SWING GRINDER si dokonale poradí díky vysoce přilnavému povrchu podložky pracovního stolu s malými díly už od průměru 20 mm !!! Další výhodou je stejnoměrné odjehlení a zaoblení vnitřních i vnějších hran z 360°.

odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-03.jpg

Výhody odjehlování:

  • Rychlé a snadné opracování: hlava se pohybuje velmi jednoduše nad obrobkem lehkým tlakem shora.
  • Nástroje o průměru 150mm pokrývají velkou plochu obráběného dílu.
  • Odjehlení / Zaoblení : otočná hlava je vybavena jedním odjehlovacím a jedním zaoblovacím nástrojem, které se snadno vyměňují.
  • Odjehlení malých dílů : obrobky jsou pokládány na speciální, vysoce přilnavou podložku, při procesu obrábění nedochází k jejich pohybu.
  • Odjehlení velkých dílů : pracovní stůl má rozměry 1400 x 800mm, při snížení bočních ochranných plechů mohou být opracovány i díly větších rozměrů, než jsou rozměry pracovní podložky.
  • Obráběné materiály : velká variabilita nástrojů pro různé materiály a tloušťky dílů.
  • Rychlá návratnost : se strojem Swing Grinder je dosaženo 3 – 4 krát rychlejšího procesu odjehlení než běžným manuálním způsobem.
  • Kvalita hrany : Swing Grinder odjehlí a zaoblí stejnoměrně konturu dílu, upraveny jsou i vnitřní hrany otvorů dílu.

Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

Obsluha stroje je velmi jednoduchá a nenáročná. Nad pracovním stolem se pohybuje otočná hlava, uchycena na somovyvažovacím výkyvném rameni. Půlkruhovým madlem je potom vyvíjen horizontální a vertikální pohyb a přetáčení hlavy o 180°. Na hlavě jsou umístěny dva nástroje. První, keramický výsek na suchém zipu, má za úkol odstranit veškeré primární ostřiny. Po otočení hlavy o 180 stupňů následuje druhý, flexibilní disk, který upraví na hraně požadovaný radius.


SWING GRINDER proces odjehlení a úpravy hrany je 3 až 4 krát rychlejší, než běžným manuálním způsobem.

Více informací o odjehovacím stroji naleznete v katalogu

Sdílet tento produkt