odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-01.jpg

SwingGrinder - odjehlovací stroje Loewer

Firma Loewer vyrábí speciální brousící a odjehlovací stroje pro broušení a odjehlování plechových dílů. Mezi ně patří i odjehlovací stroj SWING GRINDER který je určen především pro odjehlování menších serií výrobků, kdy je neekonomické použít klasický průchozí odjehlovací stroj. Toto řešení má ale uplatnění hlavně tam, kde se namáhavě, náročně a zdlouhavě odjehlují a zaoblují hrany plechových dílů běžnými ručními nástroji.

odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-02.jpg

Odjehlovací stroje Loewer - SWING GRINDER si dokonale poradí díky vysoce přilnavému povrchu podložky pracovního stolu s malými díly už od průměru 20 mm !!! Další výhodou je stejnoměrné odjehlení a zaoblení vnitřních i vnějších hran z 360°.

odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-03.jpg

Výhody strojního odjehlování:

  • Rychlé a snadné odjehlení: hlava odjehlovacího stroje se pohybuje velmi jednoduše nad obrobkem lehkým tlakem shora.
  • Nástroje o průměru 150mm pokrývají velkou plochu obráběného dílu.
  • Odjehlení / Zaoblení : otočná hlava je vybavena jedním odjehlovacím a jedním zaoblovacím nástrojem, které se snadno vyměňují.
  • Odjehlení malých dílů : obrobky jsou pokládány na speciální, vysoce přilnavou podložku, při procesu obrábění nedochází k jejich pohybu.
  • Odjehlení velkých dílů : pracovní stůl má rozměry 1400 x 800mm, při snížení bočních ochranných plechů mohou být opracovány i díly větších rozměrů, než jsou rozměry pracovní podložky.
  • Obráběné materiály : velká variabilita odjehlovacích nástrojů pro různé materiály a tloušťky dílů.
  • Rychlá návratnost : s odjehlovacím strojem Swing Grinder je dosaženo 3 – 4 krát rychlejšího procesu odjehlení než běžným manuálním způsobem.
  • Kvalita hrany : Odjhelobaví stroj Swing Grinder odjehlí a zaoblí stejnoměrně konturu dílu, upraveny jsou i vnitřní hrany otvorů dílu.

Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

Obsluha odjehlovacího stroje je velmi jednoduchá a nenáročná. Nad pracovním stolem se pohybuje otočná hlava, uchycena na somovyvažovacím výkyvném rameni. Půlkruhovým madlem je potom vyvíjen horizontální a vertikální pohyb a přetáčení hlavy o 180°. Na hlavě jsou umístěny dva odjehlovací nástroje. První, keramický výsek na suchém zipu, má za úkol odstranit veškeré primární ostřiny. Po otočení hlavy o 180 stupňů následuje druhý, brusný, flexibilní disk, který upraví na hraně požadovaný radius.


U odjehlovacího stroje SWING GRINDER je proces odjehlení a úpravy hrany je 3 až 4 krát rychlejší, než u odjehlování běžným manuálním způsobem. Loewer vyrábí odjehlovací stroje pro mechanické, rychlé, správné a snadné odhrotování ocelových, hliníkových a nerezových plechových dílů. Tyto odjehlovací stroje se využívají i pro odstraňování otřepů v důsledku různých výrobních procesů, jako je řezání, laserové řezní, děrování, nebo ražení.

Více informací o odjehovacím stroji naleznete v katalogu