hrdinove-produkce-zaoblovani-hran-01.jpg

Hrdinové produkce - rychlejší zaoblování hran s Boeck

HERO – odjehlovací diskový kartáč společnosti boeck v provozu u firmy Eberhardt

Rychleji, lépe, silněji – mytičtí hrdinové, ať už Herakles se svou legendární silou, Lancelot jako rytíř v zářivé zbroji po boku krále Artuše nebo přemožitel draků Siegfried jasně vystupovali z davu, protože díky schopnostem vynikajícím nad ostatní byli schopni neobyčejných činů. Také HERO odjehlovací diskové kartáče společnosti Boeck GmbH dosahují vynikajících výsledků: Ve velmi krátké době se postarají o velmi silné zaoblení hran. Experti na ušlechtilou ocel firmy Eberhardt GmbH z Lichtenau se mohou každý den znovu a znovu přesvědčovat o tom, že tyto odjehlovací diskové kartáče dělají čest svému jménu. Díky nim mohli totiž významně zredukovat své doby zpracování.

Od umyvadla z ušlechtilé oceli pro malé uzenářské výrobny až po 800 kg těžký lis pro průmyslové dodavatele masných výrobků firma Eberhardt GmbH vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní produkty z ušlechtilé oceli pro podniky zabývající se produkcí masných výrobků. Tento rodinný podnik čítající 65 zaměstnanců prodává šunkovary, udírenské vozíky, regály, hygienickou techniku a techniku odpadních vod z ušlechtilé oceli do více než 100 zemí. Ke svému 40 letému jubileu investovala firma Eberhardt do čtvrtého závodu. Aby vyhověli požadavkům na individuální a flexibilní výrobu o vysoké kvalitě, byla nová hala vybavena moderním strojovým parkem s CNC technologií budoucnosti. Podnik si mimo jiné obstaral také stroj WEBER PT 1350. Tento univerzální brousicí stroj nové generace se výborně hodí pro odjehlování, zaoblování, odstraňování okují a broušení povrchů jemných či hrubých plechů. Až pět brousicích stanic umožňuje veškeré varianty obrábění. „Pro naše zákazníky dbáme vždy na využití těch nejnovějších technologií, proto neustále hledáme pro náš stále se rozrůstající strojový park optimální procesní řešení samozřejmě také pro náš nový brousicí a odjehlovací stroj od firmy WEBER. Se společností Boeck GmbH jsme nalezli ideálního partnera pro náš brousicí a odjehlovací stroj“, říká Ralf Eberhardt, vedoucí oddělení vývoje firmy Eberhardt GmbH.

hrdinove-produkce-zaoblovani-hran-02.jpg

Foto 1.

Experti před novým odjehlovacím strojem WEBER (zleva): Ralf Eberhardt, vedoucí oddělení vývoje firmy Eberhardt GmbH, Kevin Eberhardt, vedoucí výroby firmy Eberhardt GmbH, a Dipl.-Ing. (FH) Dipl.-Kfm. (FH) Marc Böck, jednatel společnosti boeck GmbH.

hrdinove-produkce-zaoblovani-hran-03.jpg

Foto 2.

Firma Eberhardt hledala správné nástroje pro dosažení extrémního zaoblení hran u dílů z ušlechtilé oceli na novém brousicím stroji PT 1350 od firmy WEBER a objevila je právě v HERO – odjehlovacích diskových kartáčích od společnosti boeck.


HERO bravurně zvládá vysoké požadavky

Pro vysoce kvalitní produkty zpracovává Eberhardt především ušlechtilou ocel V2A (1.4301) na vyžádání však pracuje i s výše legovanými materiály jako je V4A (1.4401 nebo 1.4571). „Abychom splnili vysoké požadavky potravinářského průmyslu, je při obrábění dílů z ušlechtilé oceli rozhodující kvalita odjehlování a finální úpravy povrchu. Zde bylo velkou výzvou především velmi silné zaoblení hran plechových dílů firmy Eberhardt. Dipl.Ing. (FH) Dipl.Kfm. (FH) Marc Böck, jednatel společnosti Boeck GmbH, je přesvědčen: „To byla pro naše nově vyvinuté odjehlovací diskové kotouče ta správná úloha.“ A jeho slova jsou potvrzeny: „Dříve jsme museli plechy odjehlovat příp. zaoblovat hrany ručně, což je velmi namáhavé a je s tím spojeno časově náročné využití pracovních sil. Díky nástrojům značky HERO dosáhneme u našich dílů na našich brousicích a odjehlovacích strojích firmy WEBER požadovaného extrémního zaoblení hran a to v nejkratším možném čase. Tím ušetříme až 80 procent doby zpracování“, sděluje s nadšením Kevin Eberhardt, vedoucí výroby firmy Eberhardt GmbH. „Při zpracování 1.500 tun plechu z ušlechtilé oceli ročně je to enormní redukce. Čtyři pracovníky, kteří byli dříve zodpovědní jen za odjehlování a zaoblování hran, můžeme nyní smysluplně přesunout na jiná pracovní místa.“

Technologický skok díky nové struktuře

Proč jsou nástroje HERO tak výkonné? Hlavním poznávacím znamením těchto nových odjehlovacích diskových kartáčů je velmi vysoká hustota brusného prostředku a zároveň velmi vysoká flexibilita brusného osazení. Aby toho bylo možné dosáhnout, vyvinula společnost boeck u brusných lamel novou strukturu uspořádání a novou strukturu tvaru lamel, což mnohonásobně zvyšuje aktivní brusné osazení a zvyšuje tak také výkonnostní potenciál odjehlovacích strojů. Tento výsledek není žádnou náhodou, protože tým expertů okolo inženýrů Marca a Jochena Böckových vyvíjí a produkuje s nadšením a vysokým nasazením po nástrojové stránce na míru dělaná řešení v oblasti odjehlování plechů od otloukání strusky a předbroušení přes odjehlování, zaoblení a odstranění oxidické vrstvy až po finální úpravu povrchu. Aby bylo možné optimálně pokrýt rozličné okruhy použití, jsou odjehlovací diskové kotouče značky Hero jako většina produktů společnosti boeck, dostupné s nejrůznějšími materiály osazení. „Brown Edition“ je všestranným typem a tím využitelná pro všechny typy plechů. Pro ty, kdo potřebují odjehlovat agresivněji, je zde „Blue Edition“. V porovnání se standardním materiálem dosahuje brusná tkanina vyššího brusného výkonu na hranách plechu a tím dochází k silnému zaoblení hran. „Grey Edition“ pracuje přesvědčivě především při obrábění dílů z hliníku a umělé hmoty a navíc zajistí docílení lesklého povrchu obrobků.

hrdinove-produkce-zaoblovani-hran-04.jpg

Foto 3.

Kromě vysoce kvalitních odjehlovacích nástrojů zajišťují vynikající výsledky při odjehlování a zaoblování hran i rozsáhlé testy a kompetentní poradenství společnosti boeck.

hrdinove-produkce-zaoblovani-hran-05.jpg

Foto 4.

S pomocí nástrojů HERO společnosti boeck využitých v kombinaci s brousicím a odjeh-lovacím strojem firmy WEBER mohla firma Eberhardt svou dobu zpracování snížit o 80 procent.


Nástroje pro jakékoli využití

Také při méně náročných pracích se firma Eberhardt spoléhá na nástroje společnosti bo-eck. Marc Böck: „Pakliže je na dílech z ušlechtilé oceli vyžadováno menší zaoblení hran, jsou tyto v Lichtenau obráběny pomocí QUICK – odjehlovacích diskových kotoučů v provedení PROFESSIONAL. Tyto se výborně hodí pro odstraňování lehkých primárních a sekundárních otřepů i pro zaoblování plechových dílů. Díky dvojřadé struktuře mají ve srovnání s jinými odjehlova-cími diskovými kotouči více brusné tkaniny a vykazují rovnoměrné rozložení tlaku.“ V závislosti na spektru nástrojů a požadovaném výsledku odjehlování příp. zaoblení má společnost boeck v nabídce rozdílná provedení QUICK – odjehlovacích diskových ko-toučů: Máme například standardní variantu pro všechny typy plechů, rozdílná provedení pro silné zaoblení hran a pro zdrsnění povrchu, varianty pro obrábění hliníku a umělých hmot i pro speciální mokrou technologii obrábění. Společnost boeck také nabízí QUICK – nástroje pro odjehlování vnějších hran jakož i plechů s malými drážkami a otvory. Pro odstranění primárních otřepů využívá firma Eberhardt také abrazivní pásy na plátně od společnosti boeck. Mimo rozdílných zrnitostí si uživatel může u abrazivních pásů na plátně vybrat mezi různými brusnými prostředky. Ať už jde o univerzální použití nebo agresivní, ale chladné broušení, pro jemný broušený povrch při vysoké řezací schopnosti nebo vysoké obroušení materiálu při nízké teplotě opracování, vysokou trvanlivost a dobrou kvalitu povrchu zde najde každý přesně to, co splňuje jeho požadavky.

Více než jen dodavatel nástrojů

Servisní služby společnosti boeck dalece pře-sahují pouhou expedici nástrojů. „Vždy hle-dáme to nejlepší řešení pro naše klienty a poskytujeme jim proto poradenství nejen co se týče výběru správného nástroje, ale stojíme po jejich boku s radou i činem například také při nastavení daného stroje. Protože pouze se správnými parametry lze plně využít potenciálu našich nástrojů a to přinese uživateli velké plusy v produktivitě a hospodárnosti“, říká Marc Böck. Zde se společnost boeck může opřít o mnohaleté zkušenosti a know-how. Nejen, že se zde samostatně vyvíjí na míru přizpůsobená nástrojová řešení, nástroje se zhotovují na vlastními silami vyvinutých strojích s vysokou mírou automatizace. To přesvědčilo také firmu Eberhradt: „Ať už po telefonu nebo přímo u nás ve firmě, experti společnosti boeck nám rychle, jednoduše a vždy velmi kompetentně poradí. Mimoto se o výborné výsledky zasazují v neposlední řadě rozsáhlé testy se společností boeck při odjehlování a zaoblování hran. A to ještě není vše: Servisní balíček společnosti boeck GmbH doplňuje ještě krátká reakční a expediční doba i velmi dobrý poměr cena-výkon u nástrojů “, shodují se Kevin a Ralf Eberhardt.