NORTON - Saint Gobain

United States of America

Společnost byla založena ve Worcesteru ve statě Massachusetts v roce 1885. Od té doby NORTON rozšířil své působení po celém světě a v současné době je největším a inovačně nejpřínosnějším výrobcem brusiva na světě, s výrobními závody a prodejními organizacemi na každém kontinentě.

Norton, je největší světový výrobce brusných a řezných nástrojů. Produktová řada této firmy zahrnuje řezné a brusné nástroje pro veškeré odvětví strojírenského průmyslu, kovovýroby, dopravy ale i pro koncové zákazníky a kutily. Jejich rozsáhlé zkušenosti jim umožňují vytvářet inovativní a nákladově efektivní řešení projektů ve všech oblastech průmyslové činnosti. Špičkové kvality jsou především diamantové a CBN kotouče pro strojírenský průmysl.


Norton-Logo-800x800.jpg

Brusné a řezné nátroje Norton - Saint-Gobain

NORTON je jediným výrobcem brusiva zaměřeným na všechny tři hlavni obory brusiva: pojené brusivo, brusivo na podložce a diamantové nástroje. NORTON pronikl i do stavebního průmyslu se svoji revoluční technologií laserového svařování diamantových segmentů. Zavedením těchto nových výrobních procesů významně stoupla bezpečnost a větší využitelnost diamantového nářadí. NORTON je součástí skupiny Saint-Gobain, jedné z největších produkčních společností světa.

brusne-kotouce-norton-01.jpg Řezné a brusné kotouče nebo pojená brusiva NORTON Brusná zrna pojená organickým nebo keramickým pojivem, formovaná do různých tvarů, včetně brusných a řezných kotoučů s výztuhami nebo bez nich, segmentů, nesených bodů, orovnávačů a brousků, pro různé aplikace od řezání po hrubé a vysoce přesné broušení, včetně broušení válcového vnějšího průměru a vnitřního průměru, upravování na rozměr a tvarování.
netkane-norton-01.jpg Netkané brusné nástroje od světoznámého výrobce Norton Otevřená struktura se syntetickým vláknem a brusivem stlačená do různých tvarů pro odstraňování nátěrů, vodního kamene, rzi, otřepů a lepidel i pro aplikace odjehlování a dokončování povrchu. Naše technologie Clean Bond umožňuje snadné sjednocování a čištění povrchu v méně krocích, s lepší kvalitou povrchu a bez natavování pojiva.
brusny-papir-norton-01.jpg Brusný papír nebo brusiva na podložce NORTON Unikátní brusná zrna nanesená na papír, plátno, fólii, vulkanfíbr nebo syntetický podklad mající různé tvary a podoby (například pásy, válce, disky, listy atd.), pro aplikace zahrnující těžké a středně těžké odstraňování materiálu, jemné dokončování a lehké sjednocování a leštění povrchů.
superabrasiva-norton-01.jpg Superabraziva od světoznámého výrobce NORTON Brusné nástroje vyráběné s použitím diamantových a CBN (kubický nitrid boru) superabrazivních materiálů. Unikátní vlastnosti a extrémní tvrdost diamantu a CBN umožňují výjimečně konzistentní a opakovatelný výsledek broušení v odvětvích, kde se požaduje vysoká přesnost.