odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-m-01.jpg

SwingGrinder "M" s magnetickým upnutím obrobků

Magnetické upnutí dílů umožnuje nasazení speciálních otloukacích kartáčů na odstranění návarků a strusky po řezání plazmou, a kartáčů na odstranění oxidační vrstvy z řezných hran plechových dílů.

Firma Loewer vyrábí speciální brousící a odjehlovací stroje pro broušení a odjehlování plechových dílů. Mezi ně patří i odjehlovací stroj SWING GRINDER "M" s magnetickým upnutím obrobků který je určen především pro odjehlování menších serií výrobků, kdy je neekonomické použít klasický průchozí odjehlovací stroj. Toto řešení má ale uplatnění hlavně tam, kde se namáhavě, náročně a zdlouhavě odjehlují a zaoblují hrany plechových dílů běžnými ručními nástroji. Odjehlovací stroj Loewer SwingGrinder "M" je vybaven pneumaticky spouštěným permanentním magnetem. Magnetické upnutí plechových dílů značně zjednodušuje způsob jejich odjehlení.

odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-m-02.jpg

Magnetické upnutí dílů umožnuje nasazení speciálních otloukacích kartáčů na odstranění návarků a kartáčů na ostranění oxidační vrstvy z řezných hran plechových dílů.

odjehlovaci-stroj-loewer-swinggrinder-m-03.jpg

S takto vybaveným odjehlovacím strojem lze provádět tyto operace:

  • Odjehlení dílů
  • Úpravu a zaoblení hran
  • Broušení a předbroušení
  • Odstranění návarků a strusky
  • Odstranění oxidační vrstvy z řezných hran

Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

Obsluha odjehlovacího stroje SWING GRINDER "M" je velmi jednoduchá a nenáročná. Nad pracovním stolem se pohybuje otočná hlava, uchycena na somovyvažovacím výkyvném rameni. Půlkruhovým madlem je potom vyvíjen horizontální a vertikální pohyb a přetáčení hlavy o 180°. Na hlavě jsou umístěny dva odjehlovací nástroje. První, keramický výsek na suchém zipu, má za úkol odstranit veškeré primární ostřiny. Po otočení hlavy o 180 stupňů následuje druhý, brusný, flexibilní disk, který upraví na hraně požadovaný radius. K zapnutí magnetu dojde automaticky ihmed při aktivaci spínače START. Výhodou magnetického upnutí je široké spektrum opracování obrobku, a tím úplné odstranění ruční úpravy dílů.


U odjehlovacího stroje SWING GRINDER "M" je proces odjehlení a úpravy hrany je 3 až 4 krát rychlejší, než u odjehlování běžným manuálním způsobem. Loewer vyrábí odjehlovací stroje pro mechanické, rychlé, správné a snadné odhrotování ocelových, hliníkových a nerezových plechových dílů. Tyto odjehlovací stroje se využívají i pro odstraňování otřepů v důsledku různých výrobních procesů, jako je řezání, laserové řezní, děrování, nebo ražení.

Více informací o odjehovacím stroji naleznete v katalogu
Nástroje pro odjehlovací stroje SwingGrinder "M"