keramicke-kartace-odjehleni-otvoru-01.jpg

Keramické kartáče pro odjehlení otvorů

Tyto vláknové kartáče jsou vhodné pro odstranění ostřin na průniku příčných otvorů a hlavního válcového otvoru. Jsou také využívány pro leštění a čištění vnitřních stěn otvorů. Pružná vlákna oxidu hlinitého se přizpůsobí tvaru obrobku a ostřiny jsou šetrně odstraněny, aniž by byl poškozen povrch otvoru. Samoostřící schopnost řezných hran na konci štětiny zajišťuje vysokou brousící schopnost; plynule pracující řezné hrany znamenají stálý brousící výkon. Vhodné pro obráběcí centra, roboty, jednoúčelové stroje, vrtačky.

Keramické kartáče pro otvory a příčné otvory jsou dostupné ve dvou verzích:


Pružná vlákna nástroje se flexibilně přizpůsobí tvaru obrobku a ostřiny jsou šetrně odstraněny, aniž by byl poškozen povrch otvoru. Proto se tento nástroj využívá při zlepšování jakosti povrchu forem, odstranění ostřin po tváření, odstranění ostřin po obrábění přesných dílů, dokončování povrchu, odstranění stop po frézování atd.

Strojní kartáče Xebec nalézají využití především v automobilovém a leteckém průmyslu. Jsou vhodné pro obráběcí centra, roboty, jednoúčelové stroje a vrtačky.

Keramické kartáče CROSSHOLE pro otvory a příčné otvory

keramicke-kartace-odjehleni-otvoru-06.jpg

Upozornění: Při používání vyšších otáček obrábění, než je maximální povolená hodnota může dojít k poškození brusného nástroje!

keramicke-kartace-odjehleni-otvoru-07.jpg

Upozornění: Při používání vyšších otáček obrábění, než je maximální povolená hodnota může dojít k poškození brusného nástroje!

  1. Zajetí: za klidu vřetena zajet nástrojem do obrobku před místo, kde je potřeba odstranit ostřiny
  2. Zapnutí vřetena: v této poloze zapnout pravé otáčky
  3. Dopředný a zpětný pohyb: přejet kartáčem tam a zpět přes příčný otvor; při zpětném pohybu je doporučeno změnit směr otáček
  4. Vyjetí: před vyjetím z otvoru je nutné zastavit otáčky vřetena
keramicke-kartace-odjehleni-otvoru-09.jpg

Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

CROSSHOLE EXTRA DLOUHÉ - vláknové kartáče pro otvory a příčné otvory

Zvláštností extra dlouhých kartáčů která je rozhodující u těchto dlouhých vláken oproti standartním vláknům je vodící kroužek z plastu, který je umístěn pod hlavou kartáče. Tento vodicí kroužek stabilizuje kartáč a zabraňuje jeho výkyvům v otvoru, proto je potřeba upřesnit hlavní průměr otvoru, který má být obroben.

Dlouhé keramické kartáče pro otvory a příčné otvory jsou dostupné ve dvou verzích:

CROSSHOLE EXTRA DLOUHÉ kartáče slouží k hloubce vrtání od 140 mm do 370 mm. Protože vodící kroužek musí být přizpůsoben hlavnímu průměru otvoru, je celý nástroj tvořen třemi samostatnými díly (hlava kartáče, vodicí kroužek a stopka ) společně, které je třeba objednat jednotlivě.


XEBEC - CROSSHOLE EXTRA DLOUHÉ

crosshole-extra-long-02.jpg

** POZNÁMKA: U kartáče Ø 11 mm odpovídá L1 typu A12 = 70 mm a typu A33 = 80 mm; 12 = 330 mm.

  1. Vyberte vhodný průměr kartáče pro obrábění otvoru.
  2. Výběr nesprávného průměru kartáče může vést k nebezpečnému poškození vláken kartáče a deformaci stopky.
  3. Veďte nástroj do otvoru v klidovém stavu vřetene, jinak mohou být poškozena brusná vlákna kartáče.
  4. Neotáčejte mimo otvor, hrozí nebezpečí zranění.
  1. Pevně dotažení stopky ve sklíčidle
  2. Pokud během zkušebního provozu zjistíte něco neobvyklého, například vibrace, okamžitě zastavte rotaci aby nedošlo k poškození nástroje.

Kartáče jsou vhodné pro suché i mokré zpracování. Hlava kartáče je vyměnitelná a lze ji snadno odšroubovat. Stopka je opakovaně použitelná. Nástroj je určen pro odstranění ostřin po obrábění, jejichž velikost je do 0,1mm.


Více informací o odjehovacích nástrojích naleznete v katalogu

Příklady aplikací: