honovaci-kartace-novoflex-b-01.jpg

Novoflex-B honovací kartáče Osborn

Samostředící kartáče pro jemný povrch otvorů o velikostech od 8mm do 60mm. Válcové otvory potřebují často po obrábění odstranit deformované zbytky materiálu, jemně vybrousit povrch tak, aby měly kontaktní plochy dobrou přilnavost. Honovací kartáče Novoflex-B s ohebným kulovým stupňovitým formováním jsou nasazeny v mnoha průmyslových odvětvích. Např. automobilový průmysl, letectví, hydraulika, pneumatika.

Tyto nástroje jsou odolné a snadno ovladatelné. Z tohoto důvodu se dají použít v honovacích strojích, automatech ale i v ručních nářadích. Díky flexibilní konstrukci se přizpůsobí povrchu tak, že kruhový otvor je stejnoměrně opracován. Materiál kuliček, Novoflex-B je ideální pro jemné broušení při nízké teplotě. Brusná část je vyráběna z karbidu křemíku a oxidu hliníku v zrnitostech o rozsahu 60-400.

honovaci-kartace-novoflex-b-02.jpg

honovaci-kartace-novoflex-b-03.jpg

Specifikace:

  • Doporučená rychlost : 350 – 700 RPM
  • Honovací čas : cca 20 – 40 sek.
  • Volba vhodného průměru : viz katalog

Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

Kartáče Novoflex-B jsou flexibilní honovací nástroje, které využijete pro zvýšení kvality kovových povrchů vnitřních válcových otvorů a odstranění otřepů u vrtaných otvorů. Jejich konstrukci tvoří brusné kuličky na koncích pružných nylonových vláken. Jde o unikátní řešení, které umožňuje nástroji snadné nastavení směru, jeho vystředění a eliminaci postupného opotřebování brusných kuliček.

honovaci-kartace-novoflex-b-04.jpg

Použití honovacích kartáčů Novoflex-B:

  • odstranění zrcadlového povrchu na vnitřních stěnách válců motoru
  • úprava povrchu brzdových kotoučů
  • odstranění otřepů u kruhových profilů s příčnými vrty
  • úprava a údržba vnitřních povrchů zbraní
  • úprava vnitřních povrchů hudebních nástrojů
  • další aplikace v automobilovém sektoru i v dalších průmyslových odvětvích

Honovací kartáče Novoflex-B odstraňují volné, povytržené nebo přehnuté částečky kovu a vytváří rovný povrch. Efektivně také odstraňují otřepy u otvorů s příčně vrtanými dírami.


Více informací o typech, velikostech a parametrech honovacích kartáčů Novoflex-B Osborn naleznete v katalogu

.