blechexpo-2021-odjehlovaci-technologie-01.jpg

Účast na veletrhu Blechexpo 2021

Odjehlovací technologie

Konečně po dlouhých dvou letech se opět mohl konat veletrh BLECHEXPO Stuttgart, specializovaný na opracování plechů. Sešli se tu téměř všichni výrobci odjehlovacích strojů, aby mohli předvést své nové technologie.

Společně s německou firmou LOEWER jsme zde prezentovali nový stroj RotoMaster 1500, který zvládne Radius R2 mm !

LÖWER - RotoMaster 1500
blechexpo-2021-odjehlovaci-technologie-02.jpg

Osm protiběžných odjehlovacích válců se otáčí kolem svislé osy a oscilují příčně ke směru posuvu transportního pásu. Tímto způsobem je dosaženo velmi rovnoměrného zaoblení hran ze všech směrů až do Radiusu R2 mm. Při osazení optimálními nástroji nedochází k přehřátí povrchu dílu, což je velká výhoda pro zpracování pozinkovaných a foliovaných plechů.

blechexpo-2021-odjehlovaci-technologie-03.jpg

Dalším z portfolia firmy LOEWER je odjehlovací stroj DiscMaster 4TD.

blechexpo-2021-odjehlovaci-technologie-04.jpg

Tento univerzální odjehlovací a odhrotovací stroj je osazený čtyřmi rotujícími a oscilujícími brusnými jednotkami.


Výborným řešením je osazení rychloupínacím systémem nástrojů Schnellspannverschluss QUICK, který vyvinula firma BOECK Technology. Díky tomuto důmyslnému systému lze během několika sekund provést výměnu nástrojů.


Velkou výhodou tohoto stroje je jeho univerzálnost, vzhledem k velmi široké škále osazení nástroji firmy BOECK TECHOLOGY, ať už je to na tenké nebo silné plechy, pozinkované nebo foliované plechy, na ocel, hliník nebo nerez. Na odstranění návarků po řezání plazmou a odstranění oxidační vrstvy.


Dlouhodobě ověřěná spolehlivost, velmi příznivá cena, široká variabilita nástrojových možností z něho dělají ALLROUNDER mezi odjehlovacími stroji.

LÖWER - DiscMaster 4TD

Nemalou pozornost upoutal jeden z nejvíce prodávaných strojů, dlouhodobě osvědčený stroj SwingGrinder, který je určen především na menší serie.

blechexpo-2021-odjehlovaci-technologie-05.jpg

Tento stroj má uplatnění hlavně tam, kde se namáhavě, náročně a zdlouhavě odjehlují a zaoblují hrany plechových dílů běžnými ručními nástroji. Stále častěji si ho pořizují ale i firmy jako doplněk ke stávajícímu průchozímu odjehlovacímu stroji, právě aby mohly řešit i menší serie.

LÖWER - SwingGrinder

Libor Puček - KPL Trading s.r.o.