keramicka-brusna-vlakna-xebec-01.jpg

Keramická brusná vlákna

Keramické brusné vlákno Xebec je také ideálním nástrojem pro ruční odstranění ostřin a pro dokončení úpravy povrchu materiálu. Nástroje jsou vyrobeny z inovačních keramickéch štětin a jsou vytvořeny z 1000 mikrovláken oxidu hliníku. Špička každého mikrovlákna tvoří řeznou hranu, takže na každé štětině kartáče je stále 1000 řezných hran. Mají stejné vlastnosti jako kartáče Xebec pro strojní použití. Jen jejich velikost je přizpůsobena pro použití v ručních brousích strojích. Pružná vlákna oxidu Al se flexibilně přizpůsobí tvaru obrobku a ostřiny jsou šetrně odstraněny, aniž by byl poškozen povrch dílu. Proto se tento nástroj využívá při zlepšování jakosti povrchu forem, odstranění ostřin po tváření, odstranění ostřin po obrábění přesných dílů, dokončování povrchu, odstranění stop po obrábění nebo upínání, odstranění stop po nástroji (např. stopkové fréze).

Keramická brusná vlákna jsou dostupná v těchto verzích:


Velmi jednoduchá manipulace zajišťuje výrazné zlepšení kvality povrchu a kvality odjehlení v nejkratším čase, při měkkém a bez vibračním opracování. Tímto nástrojem mohou být opracovány kovy jako je ocel, nerezová ocel, měď, hliník a hořčík a slitiny až do tvrdosti 55 HRC.

Špičky keramických brusných vláken Xebec mají vynikající brusný účinek, výrazně zlepšují kvalitu povrchu ve velmi krátkém čase, nezanáší se, mají samoostřící vlastnosti a mohou být používány za sucha i za mokra.


Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

Pokyny pro používání keramických brusných vláken

keramicka-brusna-vlakna-xebec-05.jpg Upněte odjehlovací kartáč Xebec z keramických brusných vláken do ručního nástroje a pod úhlem 45 ° k pracovní ploše opracovávejte povrch obrobku.(viz obrázek). Brusný tlak musí působit rovnoměrně na obrobek a hloubka řezu by měla být udržována na minimu (pod1 mm).

Při broušení s kartáčem Xebec pracujte se zřetelně nižšími otáčkami (otáčky max. 12 000 ot / min) a používejte nižší přítlak. Také se ujistěte, že není vyvíjen žádný přebytečný tlak boční stěny keramického kartáče na hranu obrobku.

Stiskněte špičku rotačního kartáče na brusný papír, který je připevněn k vodorovnému povrchu, pod mírným tlakem se tvar kartáče orovná k požadovanému rozměru.

Kartáče mohou pracovat za sucha i za mokra. Při suchém obrábění by mělo být použito odsávání zařízení


Více informací o odjehovacích nástrojích naleznete v katalogu

Příklady aplikací: