odjehleni-sirokeho-spektra-plechovych-dilu-01.jpg

Odjehlovací stroje Loewer DiscMaster 4TD ve výrobě

Loewer DiscMaster 4TD

V portfoliu dílů zákazníka, kde je potřeba upravit hranu a povrch po řezání laserem je široké spektrum různých materiálů, různých tvarů dílů a taky požadavků na úpravu povrchu. Byla pro nás další výzva, vytypovat optimální složení nástrojů.

Pro požadovanou úpravu hrany je velmi důležité zvolení správného nástroje se sladěním optimálních brusných parametrů odjehlovacího stroje.

odjehleni-sirokeho-spektra-plechovych-dilu-02.jpg

Obzvlášť u pozinkovaných a foliovaných dílů je třeba vybrat vhodné složení brusného nástroje, aby nedošlo k zásadnímu porušení ochranné vrstvy. Nástroje se tak často vyrábí „ na míru“ podle zadání výroby zákazníka.

odjehleni-sirokeho-spektra-plechovych-dilu-03.jpg

U malých dílů je mnohdy náročné zvolit správnou kombinaci nástroje a optimálního nastavení posuvu, otáček a oscilace odjehlovacího stroje tak, aby díly byly dostatečně odjehleny a hrana upravena podle požadavku zákazníka. Odjehlovací stroj Disc Master 4TD si však díky vysoké adhezi transportního pásu a velkému průměru nástrojů dokáže poradit i s malými díly, aniž by se při procesu odjehlování samovolně pohybovaly po dopravním pásu. Vzhledem k široké škále brusných nástrojů firmy BOECK Technology, jsme schopni najít řešení pro odjehlení a úpravy hrany u nerezi, hliníku a jeho slitin nebo oceli. Pro členité díly s mnoha otvory, pro díly už od tloušťky 0,3mm a taky pro konkrétní zadání na kvalitu povrchu.

odjehleni-sirokeho-spektra-plechovych-dilu-04.jpg

Výborným řešením rychloupínacího systému nástrojů Schnellspannverschluss QUICK, který vyvinula firma BOECK Technology, je možná velmi rychlá výměna nástrojů. To ocení především zákazníci, kde se střídají jednotlivé materiály a je třeba k nim přizpůsobit i vhodné nástroje.

Samotná výměna odjehlovacího nástroje trvá několik sekund. Pokud bude ve stroji vždy optimální nástroj vhodný na konkrétní materiál, bude úprava hrany a povrchu nesrovnatelně kvalitnější, než když je odjehlovací stroj osazen univerzálním odjehlovacím nástrojem pro všechny materiály. Toto je jedna z konkurenčních výhod našich zákazníků.

odjehleni-sirokeho-spektra-plechovych-dilu-05.jpg

Odjehlovací stroj DISC MASTER 4TD německé firmy LOEWER provádí odhrotování a úpravu hrany v jednom pracovním kroku ze všech směrů a úhlů z 360°. Použitím velkého průměru odjehlovacích disků D250mm, je dosaženo výborného výsledku zaoblení hrany a odjehlení přímých i zakřivených kontur, ostrých úhlů i malých rádiusů.


Výsledek splnil naše očekávání: „ S odjehlovacím strojem DISC MASTER 4TD v kombinaci s nástroji německé firmy BOECK Technology jsme dosáhli rychlé a efektivní odstranění primárních otřepů a stejnoměrné zaoblení hran už všech dílů, které vyrábíme " hodnotí vedoucí oddělení technologie Ing.Lumír Poruba.

Libor Puček - KPL Trading s.r.o.