nastroje-boeck-optimalizuji-procesy-01.jpg

Boeck optimalizuje výrobní procesy v Metallbau Gogoll

Výrazně ušetřený čas a peníze

Odstranění otřepů, zaoblení hran a odstranění vrstvy oxidů

Odstraňování otřepů z plechových dílů má rozhodující výhody: čisté plechy se snáze montují, natírají a svařují. Přitom jsou obzvláště šetrné k ohýbacím nástrojům. To vše šetří čas a peníze a vytvářejí se vysoce kvalitní obrobky. Metallbau Gogoll, smluvní výrobce vysoce kvalitních plechových a ocelových konstrukcí z Deisenhausenu, nedělá kompromisy v odstraňování otřepů, zaoblení hran a odstraňování oxidační vrstvy. S výkonnými nástroji od společnosti boeck GmbH z Leipheimu dosahuje společnost vynikajících výsledků na brousícím a odjehlovacím stroji Loewer a proto může také šetřit náklady.

Kryty strojů, rámy a komponenty, ochranné mříže a zvukotěsné kabiny, zábradlí pro průmyslové i soukromé použití, ploty, brány, přístřešky pro auto, zástěny, schody a další – každý, kdo potřebuje vysoce kvalitní plechové a ocelové konstrukce, přišel v Metallbau Gogoll na správné místo. Výrobní spektrum hlavní dílny sahá od laserového řezání, ohraňování a svařování až po průmyslovou montáž a lakování. „Vyrábíme sériové výrobky, jednotlivé kusy a malé díly. Mezi naše klienty patří jak průmyslové společnosti, tak i soukromí zákazníci. Ale bez ohledu na to, pro koho vyrábíme, naše motto – kvalita není náhoda! - má vždy top prioritu v naší práci, i když původně vzniklo jako žert, “říká Rainer Gogoll, výkonný ředitel z Metallbau Gogoll.

nastroje-boeck-optimalizuji-procesy-02.jpg

Foto 1.

Metallbau Gogoll používá odjehlovací disk 260 a odjehlovací disk 260x2 od firmy Boeck na stroji Loewer. Díky dobrému výkonu a dlouhé životnosti společnost šetří čas a peníze.


Důležité kroky v procesním řetězci

Pro splnění vysokých požadavků jsou precizně střižené polotovary plechu a přesné svařování samozřejmostí. Ale kdo chce kvalitu, potřebuje více: „Odstraňování otřepů, zaoblování hran a odstraňování oxidační vrstvy jsou důležité procesní kroky v naší výrobě, které masivně zvyšují kvalitu našich dílů. „Jsou základnou pro další zpracování nastříhaných plehů", míní Rainer Gogoll. Zaoblené hrany snižují riziko zranění jak při montáži, tak i na hotovém produktu. Jednotlivé díly s neodstraněnými otřepy se mohou vzájemně poškodit také při skladování. Při odstraňování otřepů je správnou volbou nástroje ovlivněn také vzhled povrchu. K tomu jsou čisté a odjehlené plechy základním předpokladem pro vysokou kvalitu a odolnost povrchové úpravy, popř. lakování jakéhokoli druhu. Protože pokud nejsou například hrany plechu odhrotované, může to vést k odlupování povrchové vrstvy.

"Také musí být odstraněna vrstva oxidů, která vzniká na řezané ploše v důsledku řezání laserem. Rovněž zde by v případě jejího neodstranění mohlo docházet například k odlupování povrchové lakované vrstvy a vzniku rezavých skvrn. Kromě toho vrstva oxidů mezi jednotlivými díly může způsobit nerovnoměrný výsledek svařování", doplňuje Rainer Gogoll. "Proto je pro nás obzvláště důležité zachovat optimální podmínky při odjehlování, zaoblení hran a odstraňování povrchové zoxidované vrstvy.“

nastroje-boeck-optimalizuji-procesy-03.jpg

Foto 2.

Zoxidovaná vrstva povrchu obrobku má velmi často negativní vliv na povlak a konečný výsledek broušení plechového dílu.

nastroje-boeck-optimalizuji-procesy-04.jpg

Foto 3.

S drátěnými kartáči od firmy Boeck dosáhne Metallbau Gogoll optimálního odstranění oxidačních vrstev a zaručuje kovově lesklé řezané hrany


Produktivita se zvýšila

S odjehlovacím strojem DiscMaster 4TD vytvořil Gogoll vynikající mechanický předpoklad pro tyto procesní kroky. Brousící a odjehlovací stroj Loewer nabízí četné možnosti použití: v jednom pracovním úkonu je možné mnoho kroků zpracování. Odstraňuje otřepy a zaobluje díly vystřižené na nůžkách nebo raznicích, stejně jako plechy řezané na vodním paprsku, laseru nebo plazmě a zároveň odstraňuje vrstvu oxidu a připravuje povrch pro finální povrchovou úpravu. Lze zpracovávat všechny materiály – ocel, nerez, hliník atd. Malé díly, stejně jako fólií opatřené a pozinkované plechy nejsou problémem.

"Dříve jsme naše plechy odhrotovávali ručně. To znamená značné časové a personální náklady. Přechodem na strojní zpracování jsme zde mohli dosáhnout obrovských úspor. A nejen to: Díky překrývající se rotaci a oscilaci nástrojů dosahujeme s DiscMaster 4TD vynikajících výsledků. Nejlepší stroj však může přinést vynikající výsledky, pouze pokud je kvalita a volba použitých nástrojů také správná. Proto důvěřujeme vysoce kvalitním odjehlovacím diskům a speciálním drátěným kartáčům od společnosti boeck GmbH, “říká Rainer Gogoll.

Koordinovaná řešení nástrojů

Tyto speciální nástroje pro odstraňování otřepů z plechu – od odstraňování strusky a předbroušení přes odjehlování, zaoblení a odstraňování oxidů až po přípravu pod povrchové úpravy – jsou specializací týmu odborníků kolem dvou inženýrů Marca a Jochena Böcka. Vlastnoručně vyvinuté stroje s vysokým stupněm automatizace a strukturovanými vysoce výkonnými procesy zajišťují nejvyšší kvalitu a krátké dodací lhůty. Ale asi nejdůležitější součástí výrobní strategie Boeck je vášeň pro technologii. Tím vznikají přesvědčivá řešení nástrojů.

„Nabízíme řešení pro odjehlovací stroje od mnoha výrobců, včetně všech modelů Loewer. S DiscMaster 4TD má Gogoll ultramoderní a vysoce výkonný stroj. S našimi nástroji a brusivy speciálně vyvinutými pro tyto odhrotovací stroje se snažíme optimalizovat procesy pro Gogoll z hlediska nákladů, kvality a času, “říká Dipl.-Ing. (FH) Dipl.-Kfm. (FH) Marc Böck, výkonný ředitel společnosti Boeck GmbH.

Vynikající výkon

Metallbau Gogoll používá odjehlovací disk 260 a odjehlovaci disk 260x2 od boecku na stroji Loewer. Obě varianty o průměru 250 mm a držáku 30 mm se velmi dobře hodí pro odstraňování lehkých primárních a sekundárních otřepů a pro zaoblování plechových dílů. Díky dvouřadému provedení mají odjehlovací disky 260 × 2 více brusného materiálu a docilují tím stejnoměrného přítlaku na plechový díl.

V závislosti na rozsahu obrobků a požadovaném výsledku si může uživatel vybrat mezi různými typy brusných materiálů a zrnitostí. Protože Metallbau Gogoll ve výrobě zpracovává hlavně různé druhy oceli, zvolil univerzální kvalitu "Brown Edition". Marc Böck k tomu říká: „Jedná se o náš všestranný nástroj, který lze použít na všechny typy plechů z oceli a nerezové oceli – a to i při měnícím se spektru obrobků. Nabízíme také různá řešení pro výrazné zaoblení hran, zpracování hliníku a plastů, pro odjehlování malých výřezů a děr, pro zdrsnění povrchu a také pro odjehlování za mokra.“

Metallbau Gogoll používá k odstranění oxidační vrstvy v odjehlovací stroji DiscMaster 4TD brusný kartáč 260 od boecku. Víceřadé uspořádání speciálně vyvinutých drátěných vláken umožňuje optimální odstranění oxidační vrstvy a zaručuje kovově lesklé řezané hrany.

"Odjehlovací kotouče i brusné kartáče odpovídají nejmodernějšímu stavu techniky. Tím je zajištěna dlouhá životnost a trvale vysoký výkon. Poměr ceny a výkonu je pro nás navíc ideální. Tímto způsobem můžeme ve srovnání s ručním zpracováním šetřit peníze, “říká Rainer Gogoll a vyjadřuje své pozitivní zkušenosti s výkonem nástrojů Boeck.

Poradenství v ceně

A Boeck nabízí ještě více než dodávku vysoce výkonných nástrojů ve velmi krátké době. Odborníci poskytují uživatelům své rozsáhlé know-how, aby při koordinaci parametrů procesu našli vždy nejlepší řešení. "S firmou boeck jsme našli dodavatele, který nám poskytuje optimální rady týkající se nástrojů napříč celým procesním řetězcem na všech stanovištích brusných a odjehlovacích strojů s ohledem na parametry strojů a nástrojů. Odborníci nám například doporučují rychlosti řezání a posuvu, které poté společně na stroji testujeme. Výsledek je skvělý: Šetříme čas a peníze a dosahujeme vynikajících výsledků. S boeckem jsme od primárního odstraňování otřepů přes odjehlování / zaoblení hran až po odstranění zoxidované vrstvy ve velmi dobrých rukou, " doplňuje Reiner Gogoll.