kartace-novofil-01.jpg

Novofil - technické kartáče Osborn

Moderní výzkum zabývající se technologiemi plně vyřešil dilema ohledně volby nástroje pro povrchovou úpravu. Jak získát účinnost brusného kamene s ohebností kartáče? Na základě těchto požadavků bylo vyvinuto vlákno NOVOFIL. Novofil ®-TR High-Tech vlákno přináší nové perspektivy, vyšší produktivitu a nižší náklady v oblasti broušení. Široká škála materiálů s různými stupni tvrdosti a vysokou tepelnou odolností (od 200 st.C) nabízí nové možnosti opracování kovů.

Rozsah rozměrů kartáčů Novofil umožňuje různé kombinace tvrdosti, velikosti zrna a tloušťky vlákna (0,12 až 2,0 mm). Také například velmi jemná vlákna o průměru 0,6 mm je možné kombinovat se znitostí 60 (hrubé). V tomto případě je hrubé zrno usazeno z velké části na horní ploše tenkého vlákna. Výsledkem je kartáč na jedné straně velmi flexibilní, ale také velmi agresivní.

kartace-novofil-02.jpg

kartace-novofil-03.jpg

Rozdělení vláken:

  • Novofil ®-CR/CF v tomto vlákně jsou aplikovány dva druhy brusiva. Hlavní část tvoří přibližně z 80% brusivo které je velmi měkké, to je dále kombinována s malým podílem karbidu křemíku.
  • Novofil®-C lze stejnoměrně použít pro broušení i leštění s užitím odpovídající hrubosti brusného zrna. Oblast použití je obecně všude tam, kde se užívá brusné rouno, které toto vlákno dovede nahradit. Například při odhrotování měkkých materiálů.
  • Novofil ®-WR/WF zde se jako brusné složka používá středně tvrdé brusivo oxidu hliníku. Toto brusné zrno je o něco měkčí než karbid křemíku. Geometrie vlákna je kulatá nebo plochá. Oblasti použití : odjehlování, zlepšování kvality povrchu, broušení.

Kontaktujte naše obchodní oddělení, poradíme Vám s výběrem produktů vhodných pro vaše technologické procesy.

Kartáče s abrazivním materiálem Korfil-E, jsou mimořádné nástroje určené pro dokončovací práce. Nylonové flexibilní vlákno se vyrábí v různých zrnitostech , která určuje opracování povrchu materiálu. Elastické vlastnosti vlákna umožňují důkladně kopírovat konturu hran a ploch, a tím stejnoměrně odjehlit a sjednotit povrch výrobku. Nízká míra absorpce chladící kapaliny činí tento produkt vhodný jak pro suché tak i pro mokré použití.

kartace-novofil-04.jpg

Ploché vlákno:

  • delší životnost díky větší kontaktní ploše
  • vyšší úběr materiálu
  • pracovní čas je snížen o 50%
  • homogenní povrch

Kulaté vlákno:

  • vysoké procento s abrazivními částicemi
  • vyšší flexibilita v porovnání s plochým vláknem
  • vyšší hustota jednoho kartáče

Osborn nastavil velmi vysoké standardy pro výrobu těchto kartáčů Novofil, s ohledem na kvalitu, trvanlivost, životnost a životní prostředí. Proto používá k výrobě špičkové materiály s vylepšenými vlastnostmi ve spojení s inovovanými technologickými postupy.


Více informací o typech, velikostech a parametrech speciálních kartáčů Novofil Osborn naleznete v katalogu

.