Xebec technology

Japan

XEBEC je japonský výrobce nástrojů pro jemné odjehlování, broušení a leštění s vynikajícím brusným účinkem. Tyto odjehlovací nástroje jsou ideální pro odstranění jemných ostřin a pro dokončení povrchu obrobku.

Odjehlovací nástroje Xebec

Tyto speciální odjehlovací kartáče jsou složené z keramických vláken Oxidu hlinitého(Al2O3). Na rozdíl od jiných abrazivních vláken jsou vlákna Xebec složena z 80% keramiky. Použitá keramická vlákna se skládají z přibližně 1 000 mikrovláken o průměru několika mikronů. Špičky každého keramického mikrovlákna tvoří řezné hrany a jsou teplotně odolné až do 150 °C. Řezné hrany vláken mají při broušení samoostřící schopnost, což následně umožňuje absolutní stejnoměrnost brusného účinku a tím konstantní leštící a brusný výsledek. Nástroje Xebec dokáží v krátkém čase zlepšit jakost povrchu, tím se zkrátí proces dokončení obrobku. Odjehlovací nástroje Xebec nabízí širokou škálu řešení pro odstraňování otřepů a povrchových úprav, které dramaticky zvyšují produktivitu výroby a výrazně snižují výrobní náklady. Odjehlovací nástroje z keramických vláken Xebec využívají jedinečný, patentovaný proces výroby brusných kartáčů, tyčinek a kamenů, které jednoduše předčí všechny starší technologie.


Xebec-Logo-800x800.jpg

Kartáče pro strojní použití jsou ideálním nástrojem pro odstranění ostřin a zlepšení jakosti povrchu při využití velmi krátkého cyklu.

Štětcové kartáče Xebec - CROSSHOLE jsou určeny k odstranění ostřin na průniku příčných otvorů a hlavního válcového otvoru. Jsou také využívány pro leštění a čištění vnitřních stěn otvorů.

Keramická brusná vlákna Xebec jsou vhodná pro odstranění stop po obrábění a odstranění jemných ostřin.

Brusné kuličky a kameny Xebec se používají pro odstranění ostřin na dně slepých otvorů a u průniku příčného otvoru s otvorem hlavním.

Keramické okružní kartáče Xebec - WHEEL TYPE jsou určeny pro CNC leštění a odjehlování bočních ploch a hran.

Odjehlovací a brusné nástroje japonského výrobce Xebec dokáží v krátkém čase zlepšit jakost povrchu, tím se zkrátí proces dokončení obrobku.

XEBEC® Technology

Využití těchto japonských odjehlovacích nástrojů je především v automobilovém průmyslu a letectví. Jsou vhodné pro obráběcí centra, roboty, jednoúčelové stroje, vrtačky.