odjehleni-extremne-tenkych-dilu-01.jpg

Využití odjehlovacích strojů Loewer DiscMaster 4TD v leteckém průmyslu

Speciální odjehlovací procesy

Společnost BRM Aero v Česku vyvíjí, vyrábí a prodává lehká sportovní letadla již od roku 2009.

Letouny Bristell, jejichž první verze byla vyvinuta a prodána v roce 2011, se nyní vyvážejí do celého světa. Firma má vlastní distribuční síť se zástupci nejen po Evropě, ale také v Severní i Jižní Americe, na Blízkém východě či v Austrálii.

Velmi důležitou roli hrál výběr správných nástrojů tak, aby nedošlo k porušení a deformaci těchto extrémně tenkých dílů, které se používají k opláštění sportovních letadel.

odjehleni-extremne-tenkych-dilu-02.jpg

Použitím nevhodných nástrojů by mohlo dojít k narušení pevnosti dílů, proto jsme pečlivě testovali nástroje ve zkušebním a testovacím centru firmy Loewer v Hombergu.

Velmi tenké díly z hliníkových slitin, v tomto případě až o tloušťce 0,4mm, mají při obrábění tendenci k deformacím. Aby k takovým deformacím nedocházelo, je nutné velmi přesné nastavení odjehlovacího stroje.

odjehleni-extremne-tenkych-dilu-03.jpg

Po důkladném testování, které proběhlo na stroji DiscMaster 4TD, se nám nakonec podařilo najít nejoptimálnější nastavení přítlaku, otáček a oscilace odjehlovacích nástrojů.

odjehleni-extremne-tenkych-dilu-04.jpg

Odjehlovací stroj Loewer Disc Master 4TD umožňuje odjehlit širokou škálu vyráběných dílů a to už od tloušťky 0,4 mm bez narušení pevnosti dílů či deformace.


Hodnocení přímo od jednatele firmy BRM Aero Martina Bříštěly

„Po objednání odjehlovacího stroje LOEWER přes firmu KPL Trading s.r.o. bylo naším nejlepším rozhodnutím. Samotná objednávka proběhla velmi rychle včetně uskutečnění testování odjehlení našich vzorků přímo ve výrobě v Německém LOEWRU. Ocenili jsme profesionální přístup jak ze strany KPL Trading tak ze strany LOEWER. Stroj byl doručen dokonce o týden dříve než bylo původně plánováno. V podstatě ihned byl stroj zprovozněn a nasazen do plného provozu bez jakýchkoliv potíží. Obsluha byla řádně zaškolena čímž se nám zefektivnil proces odjehlení (čištění) našich dílů. Se strojem jsme maximálně spokojeni pro jeho tichý chod a snadnou obsluhu. A s komunikací při nákupu stroje s KPL Trading taktéž.“


Variabilita odjehlovacího stroje DiscMaster 4TD v kombinaci s přesnými a vysoce výkonnými nástroji firmy Boeck nám umožňuje vyřešit různorodé problémy zákazníků s úpravou hrany po řezání, pálení a vysekávání.

Libor Puček - KPL Trading s.r.o.