Nástroje na odjehlení

Nástroje na odjehlení Xebec a Orbitool

Do této kategorie spadají nástroje na odjehlení jak povrchu tak i otvorů Xebec a Orbitool.

Nároky zákazníků na kvalitu povrchů, otvorů a hran se neustále zvyšují. Mnohdy jsou navrženy díly, které jsou těžce přístupné na opracování povrchu nebo na finální úpravu.


Keramické odjehlovací nástroje XEBEC jsou mimořádné nástroje pro jemné odjehlení povrchu i otvorů. Vynikající účinek dosahují díky výkonným brusným vlastnostem samoostřících keramických vláken oxidu hliníku. Povrchy ploch, hrany, příčné otvory jsou absolutně odjehleny a povrchy sjednoceny.

Odstranění ostřin v otvorech s nástrojem ORBITOOL, nabízí velmi efektivní a jednoduché řešení , kdy potřebujeme odjehlit v hlavním otvoru příčné otvory. Nástroj umí v těchto případech spolehlivě odjehlit, srazit nebo zakulatit hranu ve velmi krátkém časovém cyklu. Velkou výhodou těchto nástrojů je odjehlení obrobků, kde se nachází v hlavním otvoru jeden nebo více příčných otvorů s přerušovaným řezem.

U nástrojů lze využít strojní i ruční nasazení, což umožňuje širší okruh aplikací. Charakteristické je stejnoměrné odjehlení ovoru a šetrnost vůči poškození povrchu.

Výhodou těchto odjehlovacích nástrojů je:

  • Konzistentní výsledek – konzistentní kvalita
  • Krátký pracovní čas - Nízké náklady na odjehlení
  • Stejnoměrný povrch po opracování
  • Spolehlivost
  • Žádná dodatečná ruční úprava
xebec strojní kartáčeXebec strojní kartáče

Strojní kartáče XEBEC

Strojní kartáče Xebec jsou ideální pro odstranění jemných ostřin a pro dokončení povrchu. Tyto inovační keramické kartáče (štětiny)...

Odjehlovací nástroj OrbitoolOdjehlovací nástroj Orbitool

ORBITOOL

ORBITOOL – tento nástroj představuje řešení při odstraňování ostřin a odjehlování v otvorech, kde se nachází dva protínající se otvory.

XEBEC brusné kamenyXEBEC brusné kameny

XEBEC brusné kameny

Xebec speciální brusné kameny se používají pro odstranění ostřin a sražení hran u průniku příčného otvoru s válcovým hlavním otvorem.